75 rokov inovácií HIAB

8. októbra 2019

75 rokov inovácií HIAB

Tento rok oslavuje švédsky koncern HIAB 75 rokov od svojho založenia. Pod tohto globálneho lídra postupne prešli mnohé renomované firmy, ktoré ponúkajú manipuláciu na ceste.

Doménou HIAB-u ostali stavebné hydraulické ruky. Sortiment riešení je však oveľa širší. V ponuke nájdete lesnícke hydraulické ruky LOGLIFTJONSERED, recyklačné hydraulické ruky JONSERED, hákové a ramenové reťazové nosiče kontajnerov MULTILIFT, špeciálne vysokozdvižné vozíky MOFFETT, či vysokozdvižné čelá ZEPRO. Nedávno prebehla akvizícia talianskeho výrobcu hydraulických rúk EFFER.

Celkovo dosahuje portfólium cez 500 modelov, ktoré spoľahlivo slúžia klientom po celom svete od Číny až po Čile.

Žiadna firma by na trhu nevydržala tak dlho, ak by nebola inovatívna. Platí to aj v prípade HIAB-u.

Za roky na trhu firma prinášala a stále prináša technické vylepšenia a inovácie, ktoré sú v mnohých prípadoch prelomové. Neustále sa pracuje na zvyšovaní produktivity, bezpečnosti a udržateľnosti.

Systém HiVison

Poslednou veľkou inováciou, ktorú predstavil HIAB, je systém HiVision, ktorý získal množstvo ocenení. V čom je HiVision taký prelomový? Jedná sa o systém riadenia lesníckej hydraulickej ruky prostredníctvom špeciálnych 3D okuliarov a kamier, ktoré prenášajú realitu snímanú kamerami priamo pred oči obsluhy. Veľkou výhodou je práca v teple, či chládku kabíny aj v extrémnych podmienkach. Nemenej dôležitým prvkom je ochrana operátora, keďže je vo vnútri kabíny viac chránený ako vo vonkajšom priestore. Stačí si nasadiť okuliare, chytiť joystick a vychutnávať si prácu.

HiVision od HIAB
HiVision od HIAB

HIAB ProCare

Rozložte si základné servisné náklady na mesačné splátky. Na zariadení sa vykoná pravidelná veľká a malá inšpekcia. Vykoná sa základná údržba a identifikujú sa potrebné servisné zákroky.

HIAB ProCare
HIAB ProCare

HiConnect

Prostredníctvom HiConnect máte prehľad o polohe, aktivite, odpracovanom čase, či prípadných poruchách hydraulickej ruky vďaka neustálemu pripojeniu na internet a aplikácii, ktorú má každé zariadenie HIAB.

HiConnect
HiConnect

Za posledné 3 roky HIAB ešte viac investoval do vývoja a kompletne obnovil výrobný rad XS za pokročilejšiu radu X. Modelová rada sa výrazne rozšírila a preto teraz HIAB ponúka riešenie pre každého zákazníka bez obmedzení.

Novinkou je aj inovatívny hydraulický systém, ktorý zvyšuje citlivosť a presnosť ovládania. Vylepšený elektrický systém zabezpečuje bezpečnosť vzhľadom na reálnu situáciu.

O tom, že za kvalitou ponúkaných hydraulických rúk LIFT TECH skutočne stojí, ponúka na hydraulické ruky HIAB a na naťahovače MULTILIFT záruku 5 rokov na konštrukciu a 2 roky na hydraulický a elektrický systém. Pri lesníckych a recyklačných rukách je záruka 3 roky na konštrukciu a 2 roky na systémy hydrauliky a elektriky.

V roku 2017 prevzala zastúpenie značky spoločnosť LIFT TECH s.r.o. so sídlom vo Zvolene. Okrem predaja vyššie spomenutých značiek patriacich pod HIAB sa venuje aj záručnému a pozáručnému servisu, montáži zariadení na všetky typy vozidiel a predaju náhradných dielov. Vďaka profesionálne vybavenej dielni sú mechanici pripravení vyriešiť všetky požiadavky klientov na montáž.

Odvetvová štruktúra priemyslu, či historické pozadie „nahráva“ v našom regióne predovšetkým firmám, ktoré sa špecializujú na lesníctvo, stavebníctvo, či na spracovanie alebo recykláciu odpadu. Práve zákazníci, ktorí sa venujú týmto činnostiam, tvoria väčšinu klientely spoločnosti LIFT TECH.

Klientom v tomto segmente sme úspešne odovzdali desiatky hydraulických rúk.

Ak hľadáte spoľahlivosť, odolnosť a technicky prepracované zariadenia na manipuláciu s nákladom na ceste, kontaktujte spoločnosť LIFT TECH s.r.o., ktorá vám pripraví riešenie na mieru.

HIAB je súčasťou Cargotec Corporation.

Aktuality , ,