Príslušenstvo k produktom

Drapáky

Loglift a Jonsered ponúkajú vhodný drapák pre všetky žeriavy, od drapákov pre jeden kmeň až po vysokovýkonné priemyselné drapáky. Drapáky majú dobrý prienik a nakladajú guľatinu bez námahy. Vzhľadom k tomu, že máme presne stanovené, ktoré body musia byť obzvlášť trvanlivé, tieto robustné drapáky odolajú náročnému použitiu, ale sú stále ľahké. Okrem lesníckych drapákov ponúkame aj drapáky na skaly, pre prácu so šrotom a iným odpadom, triediace drapáky a pre sypké materiály.

Rotátory

Jedná sa o zariadenia, ktoré umožňuje rotáciu o 360 stupňov /neobmedzená rotácia/ okolo svojej osi s možnosťou naklopenia. Vďaka tomu hydraulická ruka môže vykonávať rôzne pohyby ľahšie a rýchlejšie. Tieto rotátory sú vyrábané z kvalitných materiálov, vynikajú svojou kompaktnosťou a robustným tvarom. Majú vysokú prevádzkovú životnosť. Hriadele sú vyrábané z kvalitnej oceľovej zliatiny, spolu so spoľahlivými ložiskami a hydraulikou zvyšujú prevádzkovú schopnosť rotátora.

Rýchloupínače

Vďaka Hiab ToolXChanger môžete zmeniť náradie na našom zariadení počas niekoľkých sekúnd bez potreby ďalších nástrojov. Využíva iba jeden rotátor, čím sa eliminuje potreba rotátora pre každý pouźívaný nástroj, čím výrazne znižuje celkové náklady. Je vybavený automatickým hadicivým upínačom, ktorý automaticky pripojí hadicu hydraulického pripojenia. Všetko bez ďalšej manipulácie s mastnými hadicami alebo rýchlospojkami.

Váženie nákladu

Hiab ponúka váhové systémy, ktoré sú k dispozícii v rôznych variantoch a každý z nich je rozšíriteľný tak, aby zodpovedal vašim požiadavkám. Či už budete niekedy potrebovať hrubý údaj hmotnosti alebo kontinuálne presné údaje o váhe pre obchod, HIAB ponúka optimálne riešenia. Vážiace systémy sú bezdrôtové, bezúdržbový a pracujú presne aj počas premiestňovania nákladu. Všetky sú v súlade s existujúcimi normami.

Hydraulické čerpadlá

Ako základný prvok hydraulickej sústavy zaisťuje obeh oleja a pohyb hydraulických valcov. Jednotlivé hydraulické čerpadlá sa líšia predovšetkým veľkosťou a obsahom, ktorý dáva potom výkon čerpadla v podobe čerpaného oleja. Pre rôzne výkony potrebuje hydraulické čerpadlo rôzne objemy čerpaného oleja za minútu. Pre správny výber čerpadla sa poraďte s našimi odborníkmi.

Hydraulické nádrže a olej

Hydraulická nádrž slúžia ako zásobníky pre hydraulický olej z ktorého potom čerpadlo zásobuje hydraulický obvod. Naša firma ponúka niekoľko druhov hydraulických nádrží s rôznymi objemom. Pre najlepší výkon a spoľahlivosť hydrauliky ponúkame oleje Shell Tellus S2 V, ktoré sú vhodné pre všetky aplikácie, v ktorých je vyžadovaný vysoko kvalitný hydraulický olej s vysokým viskozitným indexom a široké rozmedze pracovných teplôt.

Rádiové diaľkové ovládanie

Jednou z predností diaľkových ovládačov je možnosť, aby obsluha žeriavu stála pri ovládaní žeriavu na najlepšom možnom mieste. Zefektívňuje a spohodlňuje to prácu a súčasne sa zvyšuje bezpečnosť. Vedľajším efektom je možnosť fungovať pri nakladaní ako svoj vlastný pomocník. Postavíte sa vedľa nákladu alebo tam, kde by pri nakladaní mal stáť váš pomocník. Úlohy splníte rýchlejšie a s nižšími nákladmi..

Paletové vidly

Závesné paletové vidly sú prídavným zariadením k zdvíhacím zariadeniam (žeriav, hydraulická ruka), určeným na zdvíhanie a manipuláciu s bremenom uloženým na palete. Rôzne typy vidlíc oceľovej konštrukcie ako napr. pevné, rozmerovo nastaviteľné, s manuálnym a automatickým nastavením ťažiska a s hydraulickým natáčaním sú charakteristické nízkou hmotnosťou pri zachovaní vysokej úrovne bezpečnosti. Výškovo aj šírkovo nastaviteľné s manuálnym vyvažovaním ťažiska.

Prídavné podpery

Pre zlepšenie stability vášho vozidla pri manipulácii s veľkými hmotnosťami má HIAB k dispozícii širokú škálu prídavných podpier. Prídavné podpery sú vo vyhotovení zadné alebo predné pred kabínu, vrátane automaticky sklápacích podpier. Nechýba ani ponuka rôznych rozmerov podložiek pod podpery, pre prácu v rôznom teréne. Naši odborníci vám pomôžu pri špecifikácii potrebných parametrov.

Pracovné koše

Pracovné koše ponúkajú maximálnu možnú mieru bezpečnosti popri zachovaniu ergonómie a pohodlia pri práci vo výškach. Z hľadiska záťaže sú k dispozícii modely pre jednu alebo dve osoby, vrátane náradia. Štandardom sú bezpečnostné lišty a protišmyková podlaha. Nájdete tu špeciálne držiaky pre prístroje, diaľkové ovládanie, nabíjačku batérií, box pre pracovné nástroje. Kôš je vyrobený z hliníka alebo pozinkovanej ocele. Samozrejmosťou je certifikácia.

Zemné vrtáky

Zemné vrtáky HIAB sú vyrobené z vysoko kvalitných materiálov a pri ich vývoji boli použité najnovšie poznatky v tejto oblasti. Vďaka nim môžete premeniť hydraulickú ruku HIAB na skutočne multifunkčný nástroj pre rozne využitie. Zemné vrtáky nájdu uplatnenie pri budovaní oplotenia, výsadbe stromov, vŕtanie pre základové pilóty, inštaláciu stožiarov alebo cestného značenia, ale aj pri prieskumných vrtoch.