Ako si vybrať správnu recyklačnú hydraulickú ruku

28. novembra 2019

Ako si vybrať správnu recyklačnú hydraulickú ruku

Posledné roky pribúda firiem, ktoré sa venujú spracovaniu šrotu a odpadu. Je to prirodzené. Dopyt po zodpovednej, udržateľnej a užitočnej manipulácii s odpadom je vyšší, než kedykoľvek predtým.

Ak sa venujete preprave kovového šrotu, dreva na biomasu alebo stavebného odpadu, je správny výber recyklačnej ruky mimoriadne dôležité.

Pozrite sa s nami na 7 podstatných otázok, ktoré by ste mali zvážiť pri nákupe recyklačnej hydraulickej ruky.

1.      Aké potreby v rámci svojej prevádzky mám?

Je vaša prevádzka uspôsobená na ľahkú alebo skôr ťažšiu manipuláciu? Prepravujete autá určené na šrotovanie? Alebo sa venujete skôr likvidácii odpadu zo stavebnej činnosti? Ak nakonfigurujete recyklačnú ruku v súlade so svojimi jedinečnými potrebami, zaistíte, že budete môcť každý deň bezpečne a efektívne dokončiť potrebné úlohy.

2.      Aký typ výložníka potrebujem?

Neoddeliteľnou súčasťou hydraulickej ruky určenej pre recykláciu je výložník. Výložníky typu S, ktoré sú rovné a čiastočne zložené, ponúkajú najlepšie kapacitné možnosti. Výložníky typu Z je zase možné zložiť do kompaktnejšej formy a ponúkajú pohodlnú možnosť jazdy bez odstránenia lyžice alebo drapáku.

3.      Zdvíham stále rovnakú hmotnosť alebo je to premenlivé?

Kapacita recyklačných hydraulických rúk je zväčša v rozmedzí  10-16 tonometrov. Pre náročnejšie manipulačné operácie sú k dispozícii vyššie kapacity. Opäť platí to, čo sme načrtli vyššie – ak použijete výložník typu S dostanete vyššiu kapacitu ako je to v prípade výložníkov Z-tkového typu.

4.      Aký dosah potrebujem?

Krátky výložník je pohodlnejší. V prípade, že vaša prevádzka vyžaduje väčšiu pružnosť, je dobré zvážiť dosah teleskopického výložníka.

5.      Lyžica alebo drapák?

Ľahšia lyžica slúži predovšetkým na menšie a jednoduchšie manipulačné práce – najmä na prácu pre verejnú správu. Ak manipulujete ťažší materiál z miesta na miesto, je pre vás vhodnejšie použiť drapák. Drapáky aj lyžice sa vyrábajú vo viacerých veľkostiach, aby čo najviac reflektovali potreby klientov.

6.      Potrebujem docieliť čo najväčšiu viditeľnosť, ako na to?

Vysoký faktor viditeľnosti je kľúčový pre bezpečnú a efektívnu prácu v oblasti recyklácie. Nemusíte vedieť, ako získať najlepší nezakrytý výhľad, kým neporovnáte rôzne možnosti pracovnej stanice, napríklad vyvýšenú plošinu alebo vysoké sedadlo s montážou v strede alebo na strane. Tiež môžete chcieť využiť slobodný pohyb, ktorý vám umožní prevádzka s diaľkovým ovládaním.

7.      Mám zvážiť použitie inteligentných funkcií?

Pri rýchlej práci je bezpečnosť veľmi dôležitá. Špecializované funkcie môžu zvýšiť nielen výkonnosť, ale aj bezpečnosť obsluhy. Môžete použiť systémy, ktoré zaisťujú stabilitu hydraulickej ruky a zabraňujú preťaženiu. Tým sa zvyšuje efektívnosť práce a chráni sa obsluhu.

Aktuality